نمونه سوالات استخدامی سازمان‌ های دولتی

دانلود نمونه سوالات استخدامی سازمان‌های دولتی با جواب:

 

نمونه سوالات استخدامی سازمان‌های دولتی

نمونه سوالات استخدامی سازمان‌های دولتی  

یکی از مهم‌ترین آزمون‌های استخدامی سراسری و جامع که سازمان سنجش و آموزش کشور آن را برگزار می‌کند آزمون استخدامی سازمان‌های دولتی و خصوصی است.

این آزمون معمولا در سطح کشوری و به صورت هماهنگ برگزار شده و بسیاری از سازمان‌های دولتی را شامل می‌شود. از آنجایی که افراد با مدارک و رشته‌های مختلف در این آزمون شرکت می‌کنند نیاز به یک منبع کامل و جامع برای مطالعه و موفقیت در آزمون خواهند داشت.

نمونه سوالات استخدامی سازمان‌های دولتی همان منبع کاملی است که داوطلبان آزمون استخدامی برای کسب موفقیت به آن نیاز دارند.

این نمونه سوالات شامل سوالات مهم و پرتکرار آزمون‌های برگزار شده در دوره‌های قبل است و به دلیل اینکه تعداد شرکت‌کنندگان در این آزمون بالا بوده و رقابت زیادی بین افراد وجود دارد، کسب نمره قابل قبول و داشتن شانس بیشتر برای قبولی در آزمون بسیار دشوار است پس نیاز به یک منبع کامل و مورد اعتماد به شدت حس می‌شود. در ادامه می‌توانید نمونه سوالات کامل و استاندارد آزمون استخدامی موسسه‌های دولتی را به صورت کاملا رایگان از این سایت دانلود کنید.

 

نمونه سوالات استخدامی سازمان‌های دولتی شامل کدام موارد امتحانی است؟

نمونه سوالات استخدامی سازمان‌های دولتی در دو بخش عمومی و تخصصی ارائه می‌شود که دروس و موارد امتحانی زیر را شامل می‌شود:

 1. سوالات استخدامی بخش عمومی که معمولا شامل دروس عمومی دبیرستان یعنی زبان و ادبیات فارسی، زبان انگلیسی، معارف و اطلاعات سیاسی و ریاضیات و آمار است.
 2. سوالات استخدامی بخش تخصصی که شامل دروس تخصصی رشته‌ای است که در آن تحصیل کرده‌اید و رشته تحصیلی شما در دانشگاه است برای مثال می‌توان به رشته‌های مدیریت، کامپیوتر (نرم افزار و فناوری اطلاعات)، اقتصاد ، بانکداری، حسابداری، صنایع، مجموعه سوالات مربوط به آموزگاری برای استخدام در آموزش و پرورش و… اشاره کرد.

 

کامل‌ترین نمونه سوالات استخدامی سازما‌های دولتی را از کجا تهیه کنیم؟

برای تهیه نمونه سوالات استخدامی سازمان‌های دولتی می‌توانید به سایت‌های مختلفی که زیر نظر سازمان سنجش یا سازمان دولتی مورد نظر شما مثل بانک‌ها، بیمه، آموزش و پرورش و… فعالیت می‌کنند مراجعه کرده و نمونه سوالات استاندارد و کامل را با اطمینان از اعتبار آن‌ها دانلود کنید.

به یاد داشته باشید که بهتر است نمونه سوالات را از سایت‌های معتبر که دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستند دانلود کرده و همچنین به دنبال کاملترین نمونه سوالات استخدامی که بر اساس استانداردهای سازمان سنجش و موسسه‌های دولتی انتخاب شده‌اند باشید. شما می‌توانید قابل اعتماد‌ترین و کامل‌ترین نمونه سوالات استخدامی موسسه‌های دولتی و دستگاه‌های اجرایی را از این سایت به صورت کاملا رایگان و بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای دانلود کنید.

 

این نکات مهم برای موفقیت در آزمون به یاد داشته باشید

 • استفاده از نمونه سوالات استخدامی سازمان‌های دولتی برای تست زنی کمک بسیار زیادی به داوطلبان برای یادگیری و به خاطر سپردن مطالب می‌کند.
 • سعی کنید اگر وقت کافی برای مطالعه دارید تنها به نمونه سوالات اکتفا نکنید. درست است که این نمونه سوالات بسیار جامع و کامل است اما مطالعه جزوه و کتاب به خصوص در دروس تخصصی کمک بسیار زیادی برای کسب نمره قبولی می‌کند.
 • حفظ کردن سوالات را فراموش کرده و سعی کنید مطالب کلی را یاد بگیرید.
 • به یاد داشته باشید که کسب نمره ۵۰ تا ۶۰ درصدی در دروس عمومی در بیشتر آزمون‌های استخدامی شرط تصحیح شدن بخش تخصصی است، بنابراین تاثیر دروس عمومی در قبولی خود را دست کم نگیرید.
 • از دادن پاسخ‌های غلط و کسب نمره منفی در آزمون بپرهیزید.
 • موارد آزمون را با دقت بررسی کرده و نمونه سوالات را بر اساس آن مطالعه کنید.
 • هنگام ثبت نام برای شرکت در آزمون به شرایط سنی و عمومی که برای استخدام لازم است توجه کرده و متناسب با رشته تحصیلی خود موارد آزمون را پاسخ دهید.
 • در پایان توجه کنید که نمونه سوالاتی که دانلود ‌کنید از یک سایت معتبر بوده و کامل باشد.

 

سوالات متداول درباره آزمون و سوالات استخدامی سازمان‌های دولتی

 1. نمونه سوالات استخدامی سازمان‌های دولتی از چه منابعی تهیه می‌شوند؟

این نمونه سوالات معمولا از جمع‌آوری سوالات طراحی شده که در آزمون‌های استخدامی دوره‌های قبل مورد استفاده قرار گرفته‌اند تهیه می‌شوند.

 1. آیا می‌توان به نمونه سوالات موجود در اینترنت اعتماد کرد؟

اگر نمونه سوالات خود را از سایت‌های معتبر که زیر نظر خود سازمان سنجش یا موسسه مورد نظرتان فعالیت می‌کنند دانلود کرده‌اید می‌توانید به اعتبار سوالات اطمینان داشته باشید و از آنها استفاده کنید البته دانلود سوالات از سایت‌‎هایی که دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستند نیز پیشنهاد می‌شود.

 1. آیا خواندن نمونه سوالات برای شرکت در آزمون کافی است؟

هرچند این سوالات تمام موارد آزمون را دربر می‌گیرد اما مطالعه کتاب‌ها و جزوه‌های موارد آزمون به خصوص در دروس تخصصی کمک بسیاری برای موفقیت در آزمون است پس سعی کنید زمانی را برای مطالعه قرار داده و از نمونه سوالات برای تثبیت مطالب و آشنایی با سوالات طراحی شده استفاده کنید.

 1. آزمون استخدامی موسسه مالی و اعتباری ملل در چه زمانی برگزار می‌شود؟

زمان برگزاری و ثبت نام آزمون استخدامی معمولا درون سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و داوطلبانی که ثبت نام می‌کنند از زمان دریافت کارت ورود به جلسه یا زمان و مکان برگزاری آزمون به وسیله پیامک یا ایمیل که از سوی سازمان سنجش ارسال شده مطلع می‌شوند.

 

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم که تمام نکات و سوالاتی را که ممکن است برای شما به عنوان یک داوطلب پیش بیاید را بررسی کنیم پس در صورتی که قصد شرکت در آزمون استخدامی سازمان‌های دولتی را را دارید و کسب نمره قبولی در این آزمون جهت استخدام و رسیدن به مرحله مصاحبه شغلی برای شما اهمیت دارد. دانلود و مطالعه نمونه سوالات استخدامی سازمان‌های دولتی را فراموش نکنید.

می‌توانید این سوالات را به صورت کاملا رایگان بدون پرداخت هیچ گونه هزینه‌ای از این سایت دانلود کرده تا علاوه بر مطالعه جزوات و کتاب‌های خود با زدن این تست‌ها مطالب درسی را در ذهن خود تثبیت کرده و همچنین با نوع سوالات آشنا شوید.

از طرفی اگر زمان کافی برای مطالعه را ندارید این سوالات که در دسته بندی‌های مختلف ارائه شده‌اند جهت یادگیری مطالب در زمان محدود بسیار کارآمد هستند. از سایت‌های معتبر برای تهیه نمونه سوالات استفاده کرده و توجه کنید که سوالاتی که دانلود می‌کنید کامل و مطابق استاندارد باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *