رایگان نمونه سوالات آزمون استخدامی سازمان حفاظت محیط زیست

دانلود رایگان نمونه سوالات آزمون استخدامی سازمان حفاظت محیط زیست

دانلود رایگان نمونه سوالات آزمون استخدامی سازمان حفاظت محیط زیست

دانلود نمونه سوالات استخدامی آزمون برای سازمان محیط زیست

سازمان محیط زیست ایران سازمانی می باشد که زیر مجموعه وزارت امور اقتصاد و دارائی است و از مهم ترین وظایفی که دارد اصلاح کردن نظام مالیاتی و همچنین اجراسازی و ساماندهی دادن مالیات بر ارزش افزوده در قسمت فعالیت و عملکردهای اقتصادی است.

 

دانلود رایگان سوالات امتحانی

در این سایت انواع مختلف سوالات امتحانی وجود دارد که افرادی که می خواهند در آزمون استخدامی سازمان محیط زیست شرکت کنند می توانند به راحتی از این سایت سوالات موردنظر خود را دانلود و مورد استفاده خود قرار بدهند.

در این سایت سوالات به صورت رایگان در دسترس متقاضیان قرار می گیرد و آنها به راحتی می توانند سوالات را رایگان دانلود کنند و برای آزمون خود را آماده کنند.

 

اهمیت سوالات استخدامی محیط زیست در این سایت

در یان سایت تلاش شئه است تا بهترین سوالات بارگذاری شود تا همه افراد متقاضی آزمون استخدامی محیط زیست بتوانند از این سوالات مهم و کاربردی استفاده کنند.

سوالات آزمون های سال های قبلی در این سایت به صورت رایگان در اختیار متقاضیان گذاشته می شود تا به راحتی بدون پرداخت هزینه ای متقاضیان راحت دانلود کنند و برای آزمون خود را آماده کنند.

 

شرایط استخدامی برای شغل محیط بان شدن

تمام آزمون هایی که برای محیط بان شدن برگزار می شود، از سوی سازمان حفاظت محیط زیست و جامعه محیط بانی کشور برگزار می شود. افراد زیادی بوده اند که در آغاز اطلاعات چندانی از این شغل نداشته اند و بعد از قبول شدن در این شغل، به این شغل وابسته می شوند.

 

برای محیط بان شدن، افراد بایستی در آغاز در یک آزمون عمومی شرکت کنند. کسانی که در آزمون اول، بتوانند رتبه خوب و کافی را کسب کنند بایستی خود را برای مرحله دوم که مصاحبه هست آماده شوند.

اگر افراد بتوانند در قسمت مصاحبه هم توانایی خود را نشان دهند استخدام می شوند و می توانند محیط بان شوند. آنها بعد از مصاحبه به صورت رسمی و یا قراردادی در سازمان محیط زیست کارمند حساب می شوند و کار خود را می توانند شروع کنند. آنها چه به صورت رسمی یا قراردادی دارای بیمه هستند.

 

شرایط عمومی برای آزمون های استخدام در سازمان محیط زیست

– داشتن تابعیت ایران
– معتقد بودن به دین اسلام یا یکی از ادیان های معروف و شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
– ملتزم بودن به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
– انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت های قانونی برای آقایان
– دارای سلامت جسمانی و روانی و همچنین توانایی برای انجام کاری که استخدام خواهند شد
– نداشتن اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر
– نداشتن سابقه محکومیت جزایی
– نبود هرگونه ممنوعیت های استخدامی در دستگاه های اجرایی به وسیله آراء مراجع قضایی و ذی صلاح
– داوطلبان استخدامی نباید جزء نیروهای بازخرید در خدمت دستگاه های اجرایی و یا بازنشسته باشند
– با توجه به ماده (۹۴) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده واحده قانون ممنوعیت داشتن بیشتر از یک شغل و پست سازمانی، کارمندانی که وظیفه یکی از پست های  سازمانی را در هر یک از دستگاه های اجرایی به صورت رسمی یا قراردادی دارا می باشند. بعد از پذیرفته شدن در آزمون مشترک فراگیر در زمان استخدام، نباید جزء مستخدمین رسمی یا قراردادی بقیه دستگاه های اجرایی باشند.

تبصره: مسئولیت قبول شدن یا عدم قبولی استعفای پذیرفته شده نهایی با توجه به قوانین و مقررات مربوطه به وسیله دستگاه اجرایی، در زمان صدور شماره مستخدم و انعقاد قرارداد پیمانی و یا صدور حکم کارگزینی، بر عهده داوطلب پذیرفته شده آزمون قرار می گیرد.

 

شرایط سنی مناسب برای آزمون استخدامی در  سازمان محیط زیست

افراد برای شرکت در آزمون استخدامی سازمان محیط زیست بایستی دارای شرایط سنی مناسی باشند. و هر کسی نمی تواند در این ازمون ثبت نام کنند.

زمان ثبت نام بایستی در دفترچه استخدامی شرایط سنی را مشاهده کند اگر سن او به سن مشخص شده در دفترچه می خورد می تواند ثبت نام کند. افراد بایستی حداقل بیست سال تمام و حداکثر بیست و پنج  سال داشته باشند.

برای افراد دارای مدارک تحصیلی دیپلم، حداکثر سی سال برای دارندگان مدارک تحصیلی فوق دیپلم، حداکثر سی و پنج  سال برای دارندگان مدارک تحصیلی لیسانس، حداکثر چهل سال برای دارندگان مدارک تحصیلی فوق لیسانس و حداکثر چهل پنج سال برای دارندگان مدارک تحصیلی دکتری

 

شرایط اختصاصی برای آزمون استخدامی در سازمان محیط زیست

شرایط اختصاصی شغل محیط بان
-داوطلبان بایستی دارای حداقل قد ۱۶۵ سانتی متر
-با توجه به ماهیت شغل محیطبان، داوطلب باید آمادگی لازم برای خدمت بصورت شبانه روزی در پاسگاه های محیط بانی استان مورد درخواست را دارا باشند.
-پذیرفته شدگان نهایی حداکثر تا دو ماه بعد از اعلام نتایج گزینش الزام به گرفتن گواهینامه پایه دوم و یا سوم اتومبیل و موتور سیکلت می باشند. صدور حکم کارگزینی بعد از ارائه گواهی نامه های مذکور صورت خواهد پذیرفت.
-موفقیت در سنجش آمادگی جسمانی الزامی است و در صورت موفق نشدن داوطلب در آزمون استخدامی  محیط زیست از ادامه فرایند استخدام حذف خواهد شد.
-دوره آموزش خدمت پذیرفته شدگان نهایی به شکل شبانه روزی و در دانشکده محیط زیست برگزار خواهد شد.

 

استخدام دوستان و آشنایان در سازمان های دولتی

در هر سازمانی که وارد می‌شویم بی‌تردید افرادی هستند که بدون تخصص در رشته های موردنظر استخدام می شوند و در جایگاه واقعی خود قرار نمی گیرد. یکی از این سازمان‌هایی که این روزها با این مشکل مواجه شده و با اعتراض کارمندان مواجهه شده است «سازمان محیط‌زیست» است.

سازمان حفاظت محیط‌زیست در اواخر اردیبهشت سال اعلام کرد برای تامین نیروی انسانی خود با توجه بر مفاد قانون مدیریت خدمات کشوری و در چارچوب دستورالعمل طریقه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای استخدام افراد در دستگاه‌‌های اجرایی ۲۰۰ نفر از افراد واجد شرایطی را که در سایت سازمان سنجش اعلام شده است از طریق آزمون های عمومی، تخصصی و مصاحبه تخصصی و طی گذراندن مراحل گزینش به‌ صورت قراردادی و رسمی استخدام می‌‌شوند.

 

مهارت های کلی در شغل محیط زیست

برای یک محیط بان شدن بایستی افراد بتوانند به گشت و کنترل های روزانه و شبانه در سرما و گرما، با موتور، ماشین یا پیاده روی در کوهستان، تپه ماهورها، مناطق جنگلی و حتی گشت قایقی در دریا، دریاچه ها و تالاب ها بپردازند. در ایران همانند سایر کشورها، برای شغل هایی مانند محیط بان ها مشکلات بسیاری وجود دارد.

هر چند که سازمان محیط زیست کشور در طول سال های جاری به خاطر اتفاقات ناگواری که برای محیط بان ها افتاده است، حمایت خود را از این افراد بیشتر کرده است.

 

انواع پست های محیط بانی در ایران

  • محیط بان راننده
  • محیط بان نگهبان
  • محیط بان اسلحه دار
  • محیط بان جانشین
  • محیط بان
  • محیط بان قایقران
  • محیط بان شدن و جنگلبانی یا روریارویی با شکارچی هایی که برای از بین بردن مشکلات مادی خود، حریم طبیعت را مورد دست درازی قرار می دهند، محیط بانی از جمه مشاغل سختی است که مشقت و دشواری های بسیاری را به همراه خود دارد. در نتیجه بایستی با تمام وجود عاشق این شغل بود تا بتوان در آن موفق شد و دوام آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *