منابع آزمون استخدامی دبیر علوم تجربی (تخصصی)

(Last Updated On: سپتامبر 15, 2023)

منابع  تخصصی استخدامی دبیر علوم تجربی

آزمون استخدامی علوم تجربی در بین یکی از محبوب ترین آزمون ها بین داوطلبان قرار گرفته شده است که می تواند آینده درخشانی را برای افراد داشته باشد. البته برای موفق شدن در این زمینه نیاز است تا در ابتدا منابع مورد نیاز آن را بدانید و سپس اقدام به جمع آوری کردن آن ها کنید و در نهایت برای مطالعه هر کدام از آن ها برنامه ریزی های لازم را بریزید.

به خاطر اهمیتی که این موضوع به خود اختصاص داده است، قصد داریم تا در ادامه شما را با منابع تخصصی استخدامی دبیر علوم تجربی آشنا کنیم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

 

با منابع تخصصی استخدامی دبیر علوم تجربی آشنا شوید

بخش آزمون استخدامی دبیر علوم تجربی شامل دو بخش عمومی و تخصصی می گردد که هر کدام از آن ها اهمیت خاص خودشان را دارند و به نوعی می توانند تاثیرگذاری خود را در آزمون ها و کسب رتبه برتر داشته باشند. به همین علت نیاز است تا هر کدام از آن ها را با دقت بالایی مطالعه کنید و برای هر یک برنامه ریزی مستقل داشته باشید. از جمله منابع تخصصی می توان به گزینه های زیر اشاره داشت:

 1. فیزیولوژی جانوری و گیاهی
 2. زیست سلولی و مولکولی
 3. شیمی تجزیه دستگاهی
 4. حرکت نوسانی و امواج
 5. شیمی تجزیه ۱
 6. شیمی تجزیه ۲
 7. شیمی آلی ۱
 8. شیمی آلی ۲
 9. شیمی آلی ۳
 10. طیف سنجی
 11. الکتریسیته
 12. مغناطیس
 13. مکانیک
 14. حرارت
 15. نور

۱۵ گزینه ذکرشده در بین مباحثی قرار گرفته اند که داوطلبان آزمون باید آن ها را مطالعه نمایند. همچنین برای هر کدام از آن ها سوالات مختلف خارج از آزمون طرح می شوند که در سایت های مختلف می توانید آن ها را پیدا کنید.

البته به غیر از منابع تخصصی، بخش عمومی نیز اهمیت بسیار بالایی را به خود اختصاص داده است. به همین علت داوطلب باید با آن ها نیز آشنایی کامل را به دست بیاورد و به منظور تسلط پیدا کردن بر روی آن ها نیز تمامی تلاش خود را کند. چرا که قبول شدن در این آزمون بستگی به این دارد که در هر دو بخش رتبه کسب کرده و به سوالات جواب داده باشید.

 

منابع عمومی

از جمله دروسی که باید در بخش عمومی خوانده و سولات متعددی در رابطه با آن ها حل شوند، شامل موارد زیر می گردند:

 1. زبان و ادبیات فارسی
 2. معارف اسلامی
 3. ریاضی و آمار مقدماتی
 4. فناوری اطلاعات
 5. زبان انگلیسی عمومی
 6. اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی
 7. هوش و توانمندی های عمومی

همچنین لازم به ذکر این نکته می باشد که منظور از فناوری اطلاعات مهارت های هفت گانه IDCL می باشد.

 

اگر می خواهید موفق شوید، بخوانید

همیشه برای موفق شدن راهکارهای مختلفی وجود دارند که هر کدام از آن ها مزیت های خاص خودشان را دارند. به همین علت نیاز است تا برای موفق شدن در آزمون استخدامی دبیر علوم تجربی نیز تمامی تلاش خودتان را کنید و به نکات مختلفی که در آن وجود دارند توجه کنید. به همین علت قصد داریم تا با شما بهترین نکاتی که می توانید از آن ها بهره را ببرید را بگوییم تا نهایت بهره را از آن ها ببرید. پس به خوبی تمرکز خودتان را بر روی آن ها بگذارید.

 

بهترین راه موفقیت؛ تهیه نمونه سوالات مربوط به منابع  تخصصی استخدامی دبیر علوم تجربی

همیشه حل کردن سوالات توانسته مسیر را برای موفقیت آماده کند. نمونه سوالات آزمون استخدامی نیز دقیقا به همین صورت می باشد. چرا که از تنوع بسیار زیادی برخوردار هستند و می توانند به شما کمک کنند تا تسلطتتان بر روی موضوع را افزایش دهید و از این طریق راحت تر به سوالات پاسخ دهید. البته مزیت هایی که این سوالات به خود اختصاص داده اند تنها به همین موارد ختم نمی شوند و گزینه های بسیار گسترده تری را با خود به همراه دارند که از جمله آن ها می توان به گزینه های زیر اشاره داشت:

 1. سوالات را می توانید در قالب پی دی اف تهیه کنید و آن برای برای همیشه در گوشی خود و یا لپ تاپ داشته باشید. داشتن این سوالات بر روی این گوشی این فرصت را برای شما به وجود خواهد آورد تا در هر لحظه و هر مکانی که بودید، سوالات را حل کنید و آن ها را مرور کنید. مترو، اتوبوس، تاکسی و… از جمله مواردی هستند که شما برای رفت و آمد خود از آن ها استفاده می کنیدو به همین علت تهیه این سوالات در قالب پی دی اف به شما این فرصت را خواهد داد تا بتوانید به راحتی از زمان خود نهایت بهره را ببرید.
 2. این سوالات به گونه ای طراحی شده اند که شما بتوانید نقاط قوت و ضعف خودتان را شناسایی کنید و برای برطرف کردن آن تمامی تلاش خودتان را به کار ببرید.
 3. همچنین برای تهیه کردن هر چیزی نیاز به پرداخت هزینه دارید و گاها هزینه های موفق بودن می توانند بسیار بالا باشند. در حالی که به منظور تهیه نمونه سوالات منابع تخصصی استخدامی دبیر علوم تجربی نیازی نیست تا مبالغ بالایی را پرداخت کنید. چرا که سوالات کاملا اقتصادی برای شما عرضه می گردند و برای تهیه کردن آن ها نیازی نیست تا فشار بالایی را تجربه کنید.

منابع تخصصی استخدامی دبیر علوم تجربی

نکته بسیار مهم؛ جواب ها را حفظ نکنید

یک نکته بسیار مهمی که در رابطه با این موضوع می توان بیان کرد این بوده که شما نباید جواب ها را حفظ کنید. بلکه باید به خوبی آن ها را درک کنید و روند حل آن را به خاطر بسپارید تا در صورت روبه رو شدن به اینگونه سوالات بتوانید به راحتی آن ها را حل نمایید.

 

سخن آخر

منابع  تخصصی استخدامی دبیر علوم تجربی موضوعی بود که در این مطلب به بررسی کامل آن پرداخته شد. به طور کلی منابع این آزمون ها شامل دو بخش اختصاصی و عمومی می شوند که هر یک به نوعی می توانند بر روی موفقیت شما تاثیر خود را بگذارند. به همین علت نیاز است تا برای تمامی آن ها نمونه سوال تهیه کنید و آن ها را مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *